kayıt

metu sözlük itiraf

 1. 166
  böyle bu saatlerde millet yeni yeni uykuya dalmışken hafif müziğimi açıp boş boş duvara bakmayı çok seviyorum. insan neden duvara bakar anasını satayım, can sıkıcı stresli şeyler düşünür filan hani. yok abi, düşünmüyorum da bir süredir. (o genelde uykuya dalmadan hemen önce sarıyor) duvarın niye beyaz renge boyandığı filan kafamı kurcalıyor mesela. ya da neden oturduğumuz evleri 4 duvarlı yapmışlar. niye sekizgen değil yav?

  her neyse, arkadaki müziği yaklaşık saat 9'dan beri dinliyorum, şimdi bi kapatacam. rüyamda bile bu şarkı çalacak. sonra ver elini dağlar bayırlar, tarlada koşan, keçi doğurtan ben. ahh ulan. yemnediyom ağlicam.
   
 2. 167
  hayatta bazı anlık hisler var. tabi mantıken hayatımız anlardan ve hislerden oluşuyor ama bahsettiklerim biraz daha fazlaca hissettiklerimiz. mesela dönüm noktaları gibi. böyle zamanlarda ne yaşadığımın farkında olamıyorum. yani farkında değilim derken, aslında o olay gerçek değilmiş gibi oluyor. hafif bir kalp sıkışması, ama daimi. yani gördüğün rüyanda bile kalbin sıkışık.

  mesela hastasın dediklerinde öyle olmuştu. içimden diyorum acaba ölecek miyim? böyle ölüm fikriyle iç içe olmak, ama bir yandan da onu reddetmek. hayatımın o evresi boşluk boşluk. çoğu şeyi hatırlayamıyorum mesela bunun gibi.

  ya da tam tersi hayatında olumlu anlamda iz bırakan bir şey. hayatını değiştirmeye yönelik bir şey. bunun gelişi bir de ağır ağırsa insan bir o kadar gerilip stresleniyor. olumlu bir şey olsa dahi.

  mesela şindi ankaradan ayrılma fikrine yaklaştıkça korkuyorum, içim eziliyor, böyle büzüşüyom. beni burada tutan tek bir arkadaşım var, sanırım o yüzden öyle. neredeyse 6 sene oldu dip dibe geçti filan, ailem gibi olan biri. ankara aslında o olmuş. gidebilsem harika olacak, çünkü bir amacım olacak, ama bir de geride sevdiğim birini bırakacağım.

  lan çok komik yav. harbiden ben hiçbişiden memnun olmuyorum galiba,

  rkdşlr buraya bir gün çok mutlu şeyler yazacağım. mutlululu bir insan olarak hemi de. bak söz. sonra siz de gaza gelirsiniz. belki o gün metunun dönüm noktası olur. buradaki herkeş bir anda yazmaya başlar sonra çömez sayısı artar da artar. bence olur.

  vallahi. *

  *